جزییات خبر

آئین بزرگداشت مولانا جلال‌الدین محمد بلخی درپخش فرآورده های نفتی گیلان برگزار شد

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۵:۳۵

آئین گرامیداشت حضرت مولانا شاعر پارسی گوی ایران اسلامی روز هشتم مهر ماه مصادف با سالروز بزرگداشت آن شاعر عارف و نامی ایرانی با حضور بیش از 30 تن از کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان : این آئین با هدف آشنائی با مقام شامخ حضرت مولانا در طریقت ، ادب ، عرفان و خداشناسی و پاسداشت شان و جایگاه فرهنگ ایران و اسلام در اشعار بزرگانی چون حضرت مولانا انجام شد .
مسئول روابط عمومی این شرکت ، مریم پورنصراله ، ضمن اعلام مطالب فوق گفت : « با تاسی از رهبر فرزانه انقلاب که مولانا جلاالدین محمدبلخی را مظهر معرفت ، ایمان و اسلام محض خوانده و کتابشان « مثنوی » را به نقل از خود کتاب هواصول اصول اصول دین نامیده اند این آئین برگزار شد .
وی یکی از عمده راهکارهای مبارزه باتبلیغات سوء را تلاش برای زنده نگاه داشتن آثار اصیل ایرانی – اسلامی دانست و افزود : « توزیع آثار مفاخر ارزشمند ایرانی که اصالت ، فرهنگ ، مذهب و باور ایرانی را در جامعه تقویت نماید باتوجه به هجمه اطلاعات متناقض و غیر مفید از کانال های اطلاعاتی بیشمار موجود لازم و ضروری است و برهمه است که قدمی هرچند کوچک در این راستا بردارند. »
گفتنی است که در این آئین قطعاتی از اشعار مثنوی و غزلیات دیوان شمس ، اپرای آشنایی مولانا و شمس ، خلاصه کتاب ملت عشق اثر الیف شافاک و شرحی بر زندگانی این عارف سالک ایرانی توسط همکاران مشتاق و علاقمند بازخوانی و اجرا شد .

مراسم مولانا 07
مراسم مولانا 06
مراسم مولانا 05
مراسم مولانا  04
مراسم مولانا 03
مراسم مولانا 02
مراسم مولانا 01
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید