جزییات خبر

در تعطیلات چند روز متوالی ؛ بیش از 25 میلیون لیتر بنزین در استان گیلان مصرف شد با ثبت رکورد بی سابقه 69 درصدی مصرف بنزین نسبت به روزانه عادی

(یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۵۴

به علت افزایش میزان مسافرت در چندروز تعطیلات متوالی از تاریخ ( 98/3/13) تا ( 98/3/17) مجموعاً 25 میلیون و 465 هزار لیتربنزین ( معمولی و سوپر ) در استان گیلان مصرف شده است.

 

به گزاش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان : این درحالی است که میزان مصرف بنزین در روزهای عادی( ششم لغایت دهم خرداد ماه سال جاری) مجموعاً 15 میلیون و 26 هزار لیتر بوده که این مقدار ، رکورد بی سابقه 69 درصدی مصرف بنزین را در تعطیلات چند روز اخیر  به ثبت رساند .   
بیشترین حجم مصرف بنزین در تعطیلات چند روز اخیر مربوط به روز  جمعه ( 98/3/17) پنج میلیون و 575 هزار لیتر و کمترین آن روز دوشنبه (98/3/13) چهار میلیون و 115 هزار لیتر ثبت شده است .
با توجه به موقعیت استراتژیک انبار نفت شهید بهمنی مقدم رشت و امکان دسترسی مناطق همجوار به این انبار در این مدت همچنین 11 میلیون و 449 هزار لیتر بنزین به شهرستانهای ( چالوس ، تنکابن ، رامسر ، اردبیل ، خلخال ، قزوین و زنجان ) ارسال شده است که این مقدار نسبت به ارسال فرآورده در روزهای عادی رشد سه درصدی داشته است .  
بیشترین میزان ارسال فرآورده به مناطق همجوار روز سه شنبه چهاردهم خرداد به مقدار دو میلیون و 478 هزار لیتر و کمترین آن روز  جمعه هفدهم خرداد ماه  به مقدار دو میلیون و 80 هزار لیتر است .
مجموع بنزین توزیع شده سوپر و معمولی درتعطیلات رسمی چندروز اخیر ( سینزدهم لغایت هفدهم خرداد ماه سال جاری ) در گیلان و استان های همجوار 36 میلیون و 914 هزار لیتر بوده است که این مقدار حاکی از رشد 41 درصدی ارسال فرآورده نسبت به روزهای عادی است .
گفتنی است متوسط مصرف روزانه بنزین در تعطیلات چند روزه اخیر در استان گیلان و مناطق همجوار هفت میلیون و 382 هزار لیتر  می باشد  .

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید